Sastāvs (INCI): Lawsonia Inermis Linn, Indigofera Tinctoria, Emblica Officinalis Gartn,  Eclipta Alba, Azadirachta Indica.

Ajūrvēdas matu krāsa INDIAN HENNA uz hennas bāzes no 100% dabīgām sastāvdaļām

Mūsdienas diezgan grūti atrast organiskus, augstas kvalitātes, nedārgus matu kopšanas līdzekļus, kas nav testēti uz dzīvniekiem. Man bija svarīgi atrast tādu produktu, kas atbilst visiem iepriekš minētajiem kritērijiem. Protams, ka esmu daudzas reizes dzirdējusi par hennas dziedinošo spēku, un visbeidzot nolēmu pārbaudīt šo vārdu patiesību. Kopš tā laika ir pagājuši jau 4 gadi, un tagad es regulāri lietoju hennu veselības nolūkos.

Par šo laiku esmu uzzinājusi daudz ko interesantu par hennu. Piemēram, ka indieši izmanto šo dabīgo krāsu gandrīz katru nedēļu, turklāt henna ir iekļauta daudzu organisko šampūnu un kondicionieru sastāvos. Tā pasargā matus no karstās saules stariem, uzlabo un bagātina ar minerālvielām. Hennai ir simboliska nozīme Austrumu kultūrās, piemēram, Indijā, Mehendi (hennas tetovējumus) izmanto svinībās, kāzās un citos īpašos gadījumos, kas tradicionāli tiek saistīti ar transformāciju un pāreju uz jaunu posmu. To izmanto, lai parādītu piederību savai reliģijai, bet kas ir svarīgs - nekādā gadījumā ne iedomību!

Tās ārstnieciskās īpašības izmanto arī medicīnā, ārstējot gandrīz visus iegriezumus, daudzas ādas slimības, tā mazina sāpes un uzlabo garastāvokli. Vēl viens interesants fakts par šo produktu - atšķirībā no citām krāsām hennu var izmantot arī jaunajās māmiņas barojot bērniņu ar krūti.

Es uzreiz sapratu, ka izvēlēties šo matu masku vajag uzmanīgi. Pirmkārt, nepieciešams pievērst uzmanību cenai. Hennas kvalitātei ir izšķirošais faktors! Ja mēs runājam par dabīgumu, tad nav vērts meklēt hennas pulveri lētāk nekā 4-5EUR par 100 g. Lētās paciņas ar tā saukto Irānas hennu, kas ražota Krievijā - nav labākais risinājums. Tas nenozīmē, ka visdārgākā krāsa ir vienmēr labāka, nepieciešams ņemt vērā arī citus kritērijus, bet nevajag pirkt pašu lētāko variantu. Otrkārt, tā ir krāsa. Šeit viss ir atkarīgs no tā, kādu toni jūs vēlaties– apžilbinoši sarkanu, brūnu vai melnu. Es mēģināju gan standarta sarkanu, gan tumšu hennu, kā arī sajaucu to ar kafiju. Indian Henna krāsas unikalitāte ir tā, ka nav nepieciešams katru reizi veikt maisījuma eksperimentus, un uztraukties kāds tonis iznāks. Jūs varat izmantot gatavus sastāvus, kas īpaši izstrādāti, lai dotu labāko toni. Pēc izvēlēs Jūs variet iegadāties trīs brūnas krāsas (gaišu, vidēju un tumšu), rudu un melnu. Treškārt, nepieciešams izlasīt anotāciju. Hennas unikālais labums ir tās sastāvā esošie dažādie noderīgie ārstniecības augi. Un, pat ja Jūs nevēlaties mainīt savu dabīgo krāsu, matu atveseļošanai var piemērot bezkrāsainu hennu.

Indian Henna krāsas aktīvās sastāvdaļās ir tikai dabīgas vielas:

Henna (Lawsonia inermis)
Henna (Lawsonia inermis) – hennai ir nozīmīga terapeitiska iedarbība uz matiem, tā baro un mitrina tos no saknēm līdz matu galiem, uzlabo galvas ādas mikrocirkulāciju, mīkstina, padarot matus viegli ķemmējamus, palielina matu biezumu, apjomu un skaistu spīdumu, henna saglabā krāsu, dot patīkami vēsu sajūtu, mazina nogurumu.

Indigofera (Indigofera tinctoria)
Indigofera (Indigofera tinctoria) – stimulē matu augšanu, mazina iekaisumu, novērš blaugznu rašanos, dod matiem skaistu spīdumu, padara matus mīkstus, maigus, paklausīgus un vieglāk ķemmējamus.

Amla (Emblica officinalis)
Amla (Emblica officinalis) – atjauno bojātus matus, novērš matu izkrišanu un sirmus matus, uzlabo asinsriti, atjauno šūnu vielmaiņu un stimulē matu augšanu, nostiprina saknes, tā atgriež matiem spēku, elastību un spīdumu, novērš blaugznu rašanos, mazina kairinājumu un iekaisumu, sniedz antiseptisku aizsardzību.

Bringaradž (Eclipta alba)
Bringaradž (Eclipta alba) – "matu karalis", atdzīvina matu folikulu, novērš matu izkrišanu, baro, mitrina un atjauno sausus, trauslus matus, piešķir greznu spīdumu, nostiprina dabīgu matu krāsu, novērš sirmu matu veidšanos, dod vēsuma efektu, mazina galvassāpes un kairinājumu.

Nīms (Azadirachta indica)
Nīms (Azadirachta indica) – ļoti efektīvs līdzeklis, lai ārstētu matus, tas atjauno sausus matus, novērš sēnītes, blaugznas rašanos, mazina iekaisumu, novērš ādas sausumu, zvīņošanos, niezi un dažādas ādas slimības.

Indian Henna
Es izmantoju hennu katrus 2 mēnešus, lai nokrāsot izaugušas matu saknes. Šo dziedināšanas maskas gatavošana ir ļoti vienkārša un iespējama mājās. Vajag atšķaidīt pulveri (es parasti ņēmu 50-75g Indijas hennas) ar verdošu ūdeni, un pēc tam samaisīt. Svarīgi atcerēties, ka maisījums nedrīkst būt pārāk šķidrs, bet vairāk izskatīties, ka skābais krējums. Tas ir viss, henna ir gatava lietošanai. Es parasti krāsoju sausus matus uz visu nakti un no rīta, rūpīgi nomazgāju visu hennu, pēc tam lietoju arī šampūnu. Rezultātā, mati kļūst spīdīgi, biezi un izskatās iespaidīgi. Un pats galvenais – vairāk dabīgo nemēdz būt! Jo henna ir vesels matu kopšanas terapeitiskais un organiskais komplekss.

Atsauksmes par Indian Hennu http://indian-henna.mozello.lv/atsauksmes-indian-henna/

Profilakse ar hennu- tas ir viegls un lēts veids, lai atveseļotu matus. Pat ja jūs regulāri izmantojat ķīmiskas krāsas, kāpēc neizdarīt pārtraukumu un dot saviem matiem atpūsties. Tikai neaizmirstiet - pirms henna uzklāšanas pēc ķīmiskās krāsvielas lietošanās, ieteicams nogaidīt vismaz trīs mēnešus (atkarībā no tā, cik gaiša krāsa tika izmantota). Īsto, augstas kvalitātes Indijas hennu var iegādāties interneta veikalā  http://www.herbals.lv/lv/matu-kopsanai un veikalā Pērses ielā 16!

Sagatavoja Vera Borisenko